еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Познат идентитетот на 14. загинати во автобуската несреќа

Познат е идентитетот на 14. патници кои го загубија животот во вчерашната автобуска несреќа кај Карпалак, објави Алсат М.

Раметула Абдураими, единец во семејството Абдураими

Валдете Хамити (1989), од Дебреште, мајка на две деца

Јовица Трпевски, од Гостивар, син на пратеникот Благојче Трпевски

Бесим Камбери, с. Сенокос, гостиварско

Онур Садику (19), од Гостивар

Есат Емрули, од Гостивар

Ајдин Исмаили (19) од Гостивар

Бесим Фетаи, од Врапчиште

Бејза Узеири, од Долна Бањица

Зоран Давидовски (1981), вработен во Град Скопје

Бобан Аврамовски, студент на ФОН

Трпана Јаневска, пензионерка од Гостивар

Дејан Ристевски, вработен во Народна банка на Македонија

Павле Костоски, од Гостивар, дипломец на правниот факултет во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавина реакции: Осуда на сите кои даваат политичка конотација на трагедијата кај Карпалак

Обвинителство со детали од истрагата за сообраќајната несреќа во која загинаа 14 лица

Возачот пуштен на домашно лекување, седум лица повредени во страшната сообраќајка во критична состојба

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали: Се менува Законот за финансиска дисциплина, помал надоместок за доценење

Никола Осило

(ВИДЕО) Како ќе изгледа: Цановски продолжува со изградбата на „Космос“

Редакција

Комисијата за хартии од вредност вработува пет лица, плата до 62.000 денари

Никола Осило