еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Притвор за работникот што си го уби газдата Холанѓанец

Триесет дена притвор доби С.Р (49) од тетовско Јанчиште, осомничен за убиство на холанѓанецот Јос. М (59), сопственик на расадникот „Еуроплантс“ во тетовско Прељубиште, информираат од СВР Тетово.

По вчерашниот настан, С.Р. кој би вработен во расадникот бил лишен од слобода, а по извршениот увид и разговор со него во полициска станица, СВР Тетово до обвинителството достави кривична пријава за убиство.

-Со соодветен поднесок во Основен суд Тетово, осомничениот е изведен пред судија во претходна постапка кој му одредил мерка притвор од времетрање од 30 денови, соопшти денеска СВР Тетово.

Според првичните податоци од увидот на местото и разговор со вработените, на убиството му претходела расправија и физичка пресметка. Работникот со камен неколку пати го удрел и го усмртил сопственикот на расадникот.

Холандскиот државјанин пред десетина години,како концесионер на имотот на агрокомбинатот Борец ја започнал работата на расадникот „Еуроплантс“.

Според информациите објавени на интернет страницат на Еуроплантс“ на површина од 375 хектари се одгледуваат разни декоративни и украсни дрвца кои се продаваат низ целиот свет.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Работник го убил својот работодавец во Тетовско

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трагедија: Едно лице почина во пожарот во продавница кај „Рамстор мол“

Никола Осило

(Галерија) Емотивна приказна за познатите актери од филмот „Исправи се Делфина“: Неда Арнериќ и Диме Илиев по 20 години се сретнаа во Битола

Редакција

Патеката од езерото на Матка до манастирот Св. Никола Шишевски ќе биде затворена: Чамците нема да префрлуваат патници и туристи

Редакција