еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Психијатриската болница за набавка на екстра лесно масло вреден 238.000 евра

ЈЗУ Психијатарска болница Скопје по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 14.640.850 денари или околу 238.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на болницата „Св. Еразмо“ за набавка на масло за горење вреден 220.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на масло за греење „тежок“ 303.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на горива „тежок“ 400.000 евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Снежна зимска идила на Попова Шапка

Редакција

Полицијата растера поголема група млади на Водно: Апел да се почитуваат мерките против коронавирусот

Редакција

Социјалните мрежи „вријат“ за Јакимовски: Додека влезат во сите станови, ќе застари делото

Редакција