еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на УЈП за набавка на лесно масло за горење

Управа за јавни приходи по распишаниот тендер за набавка на лесно масло за горење за потребите на УЈП склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 6.563.042 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ склучил 29 договори за јавни набавки во вредност од три милиони евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

„Пуцко петрол“ го доби мултимилионскиот тендер на „М.Ж. Транспорт“ за набавка на дизел гориво

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Времена забрана за ординацијата во која е третиран мажот кој почина од сепса

Редакција

Да се тргне „македонско“ од државјанството: Што бара Касами од Заев

Редакција

Македонските банки скржави на вработувања: За цела година бројот на вработени се зголемил за само 4 лица

Никола Осило