еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Речиси и да нема ден без оглас за државни вработувања

Стотици нови вработувања во Владата, министерствата, агенциите, општините и јавните претпријатија има од почетокот на 2019 наваму.

Водостопанство на Македонија неодамна распиша оглас за вработување на 140 лица, Државниот пазарен инспекторат распиша оглас за вработување на 16 лица, Министерството за информатичко општество и администрација распиша оглас за вработување на девет лица, Регулаторна комисија распиша оглас за вработување на четири лица, Службен весник распиша оглас за вработување на шест лица, Град Скопје распиша оглас за вработување на 25 лица, Клиниката за гинекологија распиша оглас за вработување на 38 лица….

Вусшност, речиси и да нема ден во кој нема нов оглас за вработување, а најнова практика на институциите е вработувањата да ги оправдуваат со зголемен обем на работа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕЛЕМ распиша тендер за ископ на јаглен во РЕК Битола „тежок“ 10,6 милиони евра

Никола Осило

Тестирајте се: Годинава регистриран 41 случај со ХИВ и тројца починати, најмладиот имал 21 година

Редакција

Македонија 93. според индексот на корупција на Транспаренси интернешнал: Во регионов подобра само од Албанија

Редакција