еМагазин
Image default
Македонија

Рускоска вели дека здравствената состојба на Боки 13 е во ред

Во однос на здравствената состојба на Бојан Јовановски – Боки 13, шефицата на ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска за Дојче Веле вели дека „според лекарското мислење што го добиле – неговата здравствена состојба е во ред“.

Вчера неговиот адвокат, Сашо Дукоски, рече дека Боки 13 има проблеми со желудникот, констатирана била целосна нефункционалност на неговиот лев бубрег, за што цитираше и медицински документи, а антибиотската терапијата што му била препишана не му била овозможена.

Дуковски рече дека неговиот клиент не може самостојно да се движи, мокри крв и му треба помош да оди по голема нужда.

Боки 13 е првообвинет во случајот „Рекет“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Клиника за гастроенетрохепатологија: На Бојан Јовановски му беше закажан преглед, но тој не дојде

Боки 13 не може самостојно да се движи и мокри крв, неговиот адвокат бара итно да биде хоспитализиран

Фото: Инстаграм/Боки 13

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите

Редакција

Јанакиески и Јанкулоска на суд: Продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО

Редакција

Продолжува судењето за насилството во Собранието

Редакција