еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Другите земји се враќаат во нормала, ние немаме каде да се вратиме“: Твитер реакции за растот на случаи со корона вирусот

Бројот на новозаразени со Ковид-19 во Македонија продолжува драстично да расте.

Вчера беа регистрирани нови 176 новозаразени лица, со што вкупниот број се искачи на 6.080.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За еден месец Македонија има над 3.000 новозаразени со корона вирусот

Информациите поврзани со корона вирусот се топ тема на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Има ли крај: Почина 2,5 годишнo дете на Клиниката за детски болести

Редакција

„КИ-ЕМ“ го доби мултимилионскиот тендер на „Македонијапат“ за набавка на битумен

Никола Осило

Заменик-министерот за образование Атанасов си поднесе оставка поради немањето реформи во образованието

Редакција