еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Секјурити груп сервисис“ го доби тендерот за обезбедување на кампусот на УКИМ вреден 76.000 евра

Универзитет Св. Кирил и Методиј во Скопје – Ректорат по распишаниот тендер за обезбедување на имот и лица во Кампусот на Универзитетот и обезбедување на лица при манифестации склучи договор со друштвото за услуги „Секјурити груп сервисис“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.720.000 денари или околу 76.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Секјурити груп сервисис“ го доби тендерот на АЕК за обезбедување имот

Агенцијата СГС редовен добитник на тендерите за обезбедување на Археолошкиот музеј

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бројот на починати од корона вирусот во Македонија се ближи до 300

Редакција

Маја Штериева назначена за прв човек на Македонската банкарска асоцијација, на местото на Коста Митровски

Редакција

(Видео) Поплава од историски размери урна две брани во САД, илјадници евакуирани во Мичиген

Редакција