еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

ШАМПИОНИ: Вардар остави срце на терен и по вторпат е европски првак

Во крајно неизвесна и драматична игра ракометниот клуб Вардар го победи Веспрем и ја освои титулата Лига на шампиони.

Резултатот заврши со три гола разлика, 27 за Вардар 24 за Веспрем.

Златните момчиња оставија срце на терен, а Македонија веќе слави.

Утре се организира пречек на ракометарите на скопскиот аеродром.

Ова е втора европска титула за нашиот клуб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Леле леле што направивме“: Твитер реакции за шампионот Вардар

Утре пречек на ракометарите: Вардар води во прво полувреме со пет гола разлика

Фото: Фејсбук/EHF Champions League

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Уника“ го доби тендерот на ЈСП за осигурување вреден 183.000 евра

Никола Осило

(Фото) Градоначалникот Бочварски и министерот Спасовски ја пресекоа џиновската пастрамајлија за старт на штипската „Пастрамајлијада“

Редакција

Твитер „полуде“ за Заев и Мицкоски: Каква деценија – таков „дуел на деценијата“

Никола Осило