еМагазин
Image default
Македонија

Синот на Тахир Хани, заменик генерален секретар во Владата и шурнајката на министерот Бектеши се вработија во ЕЛЕМ

И Назми Хани, синот на заменик-генералниот секретар на Владата, Тахир Хани, се вработил во ЕЛЕМ како референт во Подружница Треска, објави телевизијата Алсат М.

Веста за телевизијата ја потврдиле лично Тахир Хани, и ЕЛЕМ.

ЕЛЕМ стана работно место и за шурнајката на министерот Крешник Бектеши, Нертила Усеини Каба. Таа му е жена на братот на сопругата на министерот, објави Алсат М.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Министерот Бектеши нема да бара од сестрата и шурнајката да ги напуштат работните места во МЕПСО И ЕЛЕМ

„Зошто откази за роднините? Признавате непотизам? Нели се беше легално?“: Твитер за отказот на мајката на Костадинов

Твитер бара да се прогласи епидемија на непотизам: „Добро утро ВладаМК, чиј син, сват, ќерка, жена ќе вработите денес?“

„Бројчаникот на Триумфална ќе броел колку деца на функционери се вработиле на државно„: „Мира Дизел“ го „прегреа“ Твитер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинителството побара продолжување на притворот за Катица Јанева

Редакција

Полицискиот час се укинува од вечерва

Редакција

Санкционирани 67 автобуси кои вршат превоз на ученици, 17 упатени на вонреден технички преглед

Редакција