еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Сложни попови и во петок мрсат“: Твитер за „црниот фонд“ и СЈО и платите на Јанева и обвинителите

Лавина реакции на социјалните мрежи по информацијата дека обвинителите во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) имале „црн фонд“ и објавувањето на платите на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и нејзините колеги од СЈО.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвнителите во СЈО имале „црн фонд“, Јанева барала пари од него за да се брани за „Рекет“

КОД: Катица Јанева имала плата од 105.000 денари плус таен додаток, а Љубомир Јовевски од 80.000 денари

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Катица да можеше и Орце Камчев ќе го земеше за адвокат: Твитер за распитот на Јанева за „Рекет“

Редакција

Атина испрати вербална нота: Грција ќе ја обучува македонската војска?

Никола Осило

Скопјани редовни посетители на стриптиз во ноќниот клуб „Огниште“ и ресторанот „Кале“ во 70-тите

Никола Осило