еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Стефче ако гарантира со имот може пола Шутка да ја извади на слобода„: Твитер реакции за апсењето на Јакимовски

Денешното апсење на поранешниот градоначалник на Општина Карпош и лидер на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, поради, како што соопштија од МВР, бесправна легализација и откуп на земјиште, предизвика различни реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Куќен притвор за Стевчо Јакимовски

До каде е случајот „Хармонија„ на СЈО во кој се гони Стевчо Јакимовски

Јакимовски пред судот: „Ќе ги тепаме, не им се плашиме“

Детали од МВР: Јакимовски осомничен за бесправна легализација и откуп на земјиште

Детали од Обвинителство за Јакимовски: „Масакр“ на буџетот на Општина Карпош

Фото: Општина Карпош

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Грчки „Катимерини“: МИА по интервенција од Атина поправи изјава на Заев, МИА негира

Редакција

(Галерија) Семејството Заеви дадоа поддршка на модната ревија на децата со попреченост

Редакција

Твитер ја „подбра“ директорката на Агенцијата за вработување: „Па нели се 28.000 запослени до сега“

Никола Осило