еМагазин

Tag : Јакимовски

Македонија

Петмина соработници на поранешниот градоначалник Стевчо Јакимовски призна вина за случајот „Инес“

Редакција
Оценката на обвинителниот акт во кој се обвинети 11 лица меѓу кои и поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски за незаконската легализација на објекти...
Македонија ТОП СТОРИИ

До каде е случајот „Хармонија„ на СЈО во кој се гони Стевчо Јакимовски

Редакција
Предметот заведен како „Хармонија“ се наоѓа во фаза на истражна постапка врз основа на Наредба за спроведување на истражна постапка НСККО бр.4/18 од 09.10.2018 година...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Стефче ако гарантира со имот може пола Шутка да ја извади на слобода„: Твитер реакции за апсењето на Јакимовски

Редакција
Денешното апсење на поранешниот градоначалник на Општина Карпош и лидер на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, поради, како што соопштија од МВР, бесправна легализација и откуп...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали од МВР: Јакимовски осомничен за бесправна легализација и откуп на земјиште

Редакција
Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, а поради постоење основа...
Македонија

Јакимовски пред судот: „Ќе ги тепаме, не им се плашиме“

Редакција
Поранешнот градоначанк на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски е префрлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд. Во придружба на полицаец, Јакимовски пред новинарите извикна:...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот шеф на кабинетот на Мијалков, Јакимовски доби 30 дена притвор

Редакција
Поранешниот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков, Тони Јакимовски доби 30 дена притвор. “Постапувајќи по предлог на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за...