еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Струмичката „Атлантис“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на авиобилети вреден 39.000 евра

Акционерско друштво за производство на електрична енергија „Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ), во државна сопственост по распишаниот тендер за резервација и набавка на авиобилети склучи договор со друштвото за туризам и угостителство „Атлантис“ ДООЕЛ Струмица.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.400.000 денари или околу 39.000 евра.

 ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струмичка „Атлантис“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за набавка на авио-билети и хотелско сместување вреден 57.000 евра

Тендер „тежок“ 56.000 евра: Струмичката „Атлантис“ ќе организира службени патувања за вработените во АЕК

Струмичка „Атлантис“ го доби тендерот на НБРМ за набавка на авиобилети вреден 15 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Запознајте ги супер хероите од скопската Зоолошка градина

Никола Осило

ЈСП Скопје ќе го ревидира проектот: Панорамско тркало нема да се гради

Никола Осило

„Макпетрол“ самоиницијативно ги намали цените на горивата

Редакција