еМагазин
Image default
Локално

Стружанец претепал сограѓанин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.Н.(42) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“, информира МВР.

На 17.09.2019 во Струга, по претходна расправија, пријавениот физички го нападнал И.М.(30) од Струга и му нанел тешки телесни повреди.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец осомничен за измама приведен на „Ќафасан“

Никола Осило

Контролор на ЈСП со тупаница удрил момче во „15“-ка

Редакција

Земјоделците од Гази Баба и Илинден заинтересирани за мерките од ИПАРД 2 Програмата

Редакција