еМагазин

Tag : Стефан Димковски

Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор и за лицето кое го возеше Палевски од Србија до Турција, адвокатот засега останува на слобода

Редакција
И струмичанецот Стефан Димковски, кој го возеше осомничениот за убиствата и грабнувањето на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо, од Србија до Турција,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага и барање за притвор за струмичанецот кој го возеше Палевски од Србија до Турција, адвокатот засега останува на слобода

Редакција
Јавното обвинителство отвори истрага и за струмичанецот Стефан Димковски, кој го возеше осомничениот за убиството и грабнување на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична ќе има и за лицето кое го превезе Палевски од Србија во Турција

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најави кривична пријава и за лицето кое осомничениот за убиство и грабнување, Љупчо Палевски-Палчо го превезе од Србија во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во притвор и лицето кое му помогнало на Палевски да избега од Србија во Турција

Редакција
И лицето кое беше уапсено за помагање на осомничениот за убиството и грабнувањето на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо, да избега од...