еМагазин

Tag : Адриа Ервејс

Балкан

Авиокомпанија „Адриа ервејз“ пред банкрот, а во меѓувреме доби казна за издавање на авиобилети

Редакција
Авикомпанијара „Адриа ервејс“ поднесе барање за банкрот до Окружниот суд Крањска, објавија од компанијата на нивната веб-страница. „Стечајната постапка е поднесена од страна на раководството...
Бизнис

Каде да се информирате за летовите на „Адриа ервејс“ која привремено ги откажа сите летови од и до Скопје

Редакција
Словенечката авиокомпанијата „Адриа ервејс“ привремено ги прекинува сите летови од своите бази во Љубљана, Приштина и Тирана, а соодветно на тоа и сите летови до...