еМагазин

Tag : Едвард Кукан

Македонија ТОП СТОРИИ

Нема меѓупартиски компромис: Откажана претстојната рунда дијалог во рамки на процесот “Жан Моне“

Редакција
Претстојната рунда разговори во дијалогот “Жан Моне“, што требаше да се одржи на 28 февруари и 1 март во Скопје, е откажана поради неможноста да...
Македонија

Кукан: Ако има предвремени избори ќе биде „хаос“ во земјата

Редакција
Ден пред гласањето за извештајот на Македонија во комисијата за надворешни работи на Европскиот Парламент, европратениците разменија мислења за состојбата во земјата по референдумот за...