еМагазин

Tag : гасна

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Отровен воздух во Скопје: „Ако не сака Владата сами ќе го мериме загадувањето“

Редакција
Граѓаните деновиве алармираат дека воздухот во повеќе скопски населби како Лисиче, Карпош, Центар и други е отровен односно многу над дозволените граници. Со оглед на...