еМагазин

Tag : Георг Вуцас

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) „Реплек АД“ отвори нов погон – инвестиција вредна три милиони евра во зголемување на производството и модернизација

Редакција
„Реплек АД“ го зајакнува производството и своите позиции на пазарот. Денес свечено беше отворен новиот погон во компанијата, во чија изградба се вложени околу три...
Македонија

Османи на средба со Вуцас по повод терористичкиот напад во Виена: Силно го осудуваме терористичкиот напад

Редакција
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес имаше средба со Георг Вуцас, вонреден и ополномоштен амбасадор на Република Австрија во Република Северна Македонија, по последните...