еМагазин

Tag : глисер

Локално

Тешко повреден стружанец по удар од глисер во езерските води кај „Машка плажа“

Редакција
На 31.07.2019 година околу 18,00 часот во Полициска станица Струга пријавено било дека во водите на Охридското Езеро, кај месноста викана „Машка плажа“, од глисер...
Македонија ТОП СТОРИИ

Запленет е глисер на второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоки Кичеец

Редакција
По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот...