еМагазин

Tag : градоначални

Македонија ТОП СТОРИИ

Почина градоначалник на Дебар, Ружди Љата

Редакција
По кусо и тешко боледување денеска на 65 годшна возраст почина градоначалникот на Дебар, Ружди Љата. Љата е роден 1953 годна во Дебар, средно образование...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боро Стојчев поднесе неотповиклива оставка од функцијата градоначалник на Ново Село

Редакција
Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев денеска во писмена изјава до Советот на општина Ново Село побара неотповиклива оставка од функцијата, поради морални причини....