еМагазин

Tag : интелектуалци

Балкан

Околу 250 грчки интелектуалци потпишаа иницијатива за поддршка на Договорот

Редакција
Со поддршка за Преспанскиот договор истапија денеска околу 250 грчки интелектуалци и уметници, кои го ставија својот со потпис на Инцијативата за Договорот од Преспа