еМагазин

Tag : ИПИС

Македонија ТОП СТОРИИ

Анкета на ИПИС: Мицкоски со дупло поголем рејтинг од Ковачевски, мнозинството граѓани нема доверба во ниту еден политичар

Редакција
Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) денеска објави анкета за ставовите на граѓаните за нивната поддршка на политичките партии и политичарите, како и за...
Македонија

Анкета на ИПИС: Расте рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ, паѓа на СДСМ

Редакција
Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) спроведе две кратки истражувања во периодот помеѓу 13 и 17. јуни и помеѓу 6 и 10. август 2018 на...