еМагазин

Tag : Изборниот законик

Македонија ТОП СТОРИИ

Поднесени предлог-измени на Изборниот законик за една изборна единица на парлaмeнтарните и отворени листи на локалните избори

Редакција
Иницијативата за една изборна единица денеска поднесе два предлога за измени и дополнувања на Изборниот законик, соопшти денеска на прес-конференција во Собранието пратеничката Лилјана Поповска....
Македонија

Изборните реклами на партиите ќе ги плаќаме ние

Редакција
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги осудува усвоените измени во Изборниот законик, со кои платеното политичко рекламирање за време на изборните процеси што...