еМагазин

Tag : кафемати

Бизнис

Затворени пет угостителски објекти и забранети за употреба 60 кафемати на бензински пумпи

Редакција
Пет угостителски објекти и 60 кафемати на бензински пумпи во Скопје, Тетово, Битола и Куманово се затворени при инспекциските надзори спроведени во периодот од 9...
Бизнис

Инспекторите на терен: Затворени 4 угостителски објекти, надвор од употреба 40 кафемати

Редакција
Затворени се четири угостителски објекти во Битола, Гостивар и Тетово кои не ја почитувале забраната за работа, а надвор од употреба се ставени 40 кафемати...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

АХВ: Да не се користат кафематите и апаратите за вода поради опасност од пренесување на корона вирусот

Редакција
Заради избегнување на опасноста од евентуално пренесување на вирусот Ковид-19, во услови на прогласена пандемија, постапувајќи согласно донесените мерки на Владата за спречување на ширењето...