еМагазин

Tag : Камала Харис

Свет ТОП СТОРИИ

Мора да се стави крај на злосторствата врз украинскиот народ, порача Камала Харис од Минхен

Редакција
САД се загрижени поради континуирата поддршка на Кина за Русија од почетокот на војната во Украина, а Вашингтон продолжува да го предупредува Пекинг за поддршката...
Свет

Магазинот „Тајм“ ги избра Џо Бајден и Камала Харис за личности на годината за 2020 година

Редакција
Магазинот „Tајм“ ги избра новоизбраниот американски претседател Џо Бајден и новоизбраната потпретседателка Камала Харис за личности на годината, јавува ДПА. „За промена на американската приказна,...