еМагазин

Tag : Личност на годината

ТОП СТОРИИ Убава приказна

Личност на годината на еМагазин: Македон Димитровски

Редакција
Во година кога цените вртоглаво растеа, корупцијата цутеше, доминираа вести од црна хроника, а Македонија повторно остана во чекалната на Европската Унија, една од ретките...
Интервју ТОП СТОРИИ

Марко Пејчиновски, Личноста на годината на еМагазин: Мајка мѝ секогаш ми кажуваше дека Господ има план за сите и не става во искушенија за да сме посилни

Редакција
Марко Пејчиновски е сонцето кое силно ни светеше во годинава што изминува и е нашата Личност на годината. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Личност на годината на еМагазин:...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Личност на годината на еМагазин: Марко Пејчиновски

Редакција
Во тешката година која изминува, и која сите сакаме да ја заборавиме, една од најсветлите точки ни беше младиот Марко Пејчиновски (16) од Охрид, па...
Свет ТОП СТОРИИ

Личност на годината на Фајненшал тајмс украинскиот претседател Володимир Зеленски

Редакција
Светски реномираниот медиум „Фајненшал тајмс“ го прогласи украинскиот претседател Володимир Зеленски за Личност на годината за 2022 година. Во образложението за неговиот избор, меѓудругото се...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Личност на годината на еМагазин за 2021 година: Доктор Никола Пановски

Силвана Жежова
Микробиологот Никола Пановски е личност на годината на еМагазин за 2021 година. Откако почна ковид-пандемијата, се потенцираше значењето на важноста на здравствените работници, без кои,...
Свет

Магазинот „Тајм“ ги избра Џо Бајден и Камала Харис за личности на годината за 2020 година

Редакција
Магазинот „Tајм“ ги избра новоизбраниот американски претседател Џо Бајден и новоизбраната потпретседателка Камала Харис за личности на годината, јавува ДПА. „За промена на американската приказна,...
Интервју ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ирена Ристиќ во интервју за „еМагазин“: Ако си на функција должен си да најдеш решение, а не оправдание

Силвана Жежова
Личност на годината на „еМагазин“ е актерката и активистка Ирена Ристиќ, а изборот е направен од повеќе причини, и во секоја од нив, може да...
Свет

Група новинари прогласени за Личност на годината во избор на „Тајм“, помеѓу нив и Кашоги

Редакција
Магазинот „Тајм“ прогласи група новинари за Личност на годината, појаснувајќи дека тоа се „поединци кои се изложиле на голем ризик во потрага по вистина“. Помеѓу...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Личност на годината на „еМагазин“ е Ирена Ристиќ

Редакција
Личност на годината за 2018 година на „еМагазин“ е актерката и активистика Ирена Ристиќ. Изборот на Ристиќ за Личност на годината е од повеќе причини:...