еМагазин

Tag : Ирена Ристиќ

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Ирена Ристиќ најавува беспоштедна борба против ѓубрето до празникот 11 Октомври

Редакција
Актерката и активистка за чиста животна средина, Ирена Ристиќ повика да ја исчистиме Македонија до празникот 11 Октомври, при што имаме еден месец секој од...
Интервју ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ирена Ристиќ во интервју за „еМагазин“: Ако си на функција должен си да најдеш решение, а не оправдание

Силвана Жежова
Личност на годината на „еМагазин“ е актерката и активистка Ирена Ристиќ, а изборот е направен од повеќе причини, и во секоја од нив, може да...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Личност на годината на „еМагазин“ е Ирена Ристиќ

Редакција
Личност на годината за 2018 година на „еМагазин“ е актерката и активистика Ирена Ристиќ. Изборот на Ристиќ за Личност на годината е од повеќе причини:...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Меѓународна изложба Expo & кулинарски разговори на Недела на дизајнот во Скопје

Редакција
Во рамки на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week), традиционално најмногу внимание привлекува меѓународната изложба ЕКСПО (EXPO). Годинава, оваа целина ја сочинуваат 8...
ЖИВОТ

Ирена Ристиќ до градоначалникот на Охрид: Еве како може да изгледа Одлуката за помош на Сара

Редакција
Актерката и активистика Ирена Ристиќ до градоначалникот на Охрид и Советот на Општината испрати Одлука, за тоа како правно може да се оправдаат средствата за...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Ирена Ристиќ и пријателите ги исчистија отпушоците пред полициската станица „Беко“

Никола Осило
Ниту апсењето и носењето во Бардовци не ја поколебаа актерката Ирена Ристиќ со својата „банда екологисти“ да продолжи да ја спроведува акцијата за чистење на...
Македонија

Ирена Ристиќ ќе ги „гони“ полицајците кои ја приведоа

Редакција
Актерката и активист Ирена Ристиќ на својот Фејсбук профил соопшти дека ќе ги преземе сите правни мерки против полицајците кои ја приведоа пред неколку дена....
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Во земјата во која полицајки „се удираат“ од пајак: Не чистете отпушоци, може да ве уапсат

Никола Осило
Ќе ја приведеа ли полицајците актерката Ирена Ристиќ доколку знаеја дека таа самоиницијативно спроведува акција за чистење на државата, во која пред извесен период на...
Македонија

Од МВР на Ристиќ и порачаа дека може да пријави насилство од полицајците

Редакција
И.Р и В.Р. кои утринава беа приведени на булеварот „Илинден“ во близина на Владата на Р.М. за нарушување на jавниот ред и мир, доколку имаат забелешка...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Твитер“ коментари за Ристиќ: Па и да била пијана, кој нормален може да се соочи со трезна глава со сите ваши/наши ѓубриња?

Редакција
Твитер-заедницата реагира на приведувањето на актерката Ирена Ристиќ, но има и такви кои велат дека законот мора да важи за сите. Ристиќ била приведена пред...