еМагазин

Tag : Кежаровски

Македонија

На Кежаровски нема да му се суди за „Ликвидација“ поради застареност на делото

Редакција
На новинарот Томислав Кежаровски нема да му се суди за случајот „Ликвидација“, поради застарување на кривичното дело. Судењето запира и за поранешниот истражен судија Валентин...
Македонија

ЗНМ побара да се повлече обвинението против новинарот Томислав Кежаровски

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска на прес-конференција побара од Основното јавно обвинителство да го повлече, а од Кривичниот суд да го отфрли обвинението...
Македонија

Заев: Договорот со Грција е праведен, верувам дека граѓаните ќе гласаат за европска Македонија

Редакција
Сонуваме сите 27 години и денеска конечно сме исправени да го оствариме нашиот сон, да обезбедиме европска иднина за нашите деца и генерациите после нас....