еМагазин

Tag : ликвидација

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Бугарија го затвора здружението кое го отвори македонскиот клуб во Благоевград

Редакција
Порталот 360 степени објави дека во Централниот регистар на Бугарија пишува дека Граѓанското здружение за заштита на основни индивидуални човечки права, кое го отвори македонскиот културен...
Македонија

Заев за снимката во која се говори за негова ликвидација: „Срамно и опасно“

Редакција
Згрозен сум од тоа што го слушнав, без разлика кој го изговара и од каде доаѓа, вели премиерот Зоран Заев за објавената аудио снимка во...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Снимка на „Јутјуб“: „Заев ќе биде изрешетан ко куче, ќе лежам доживотно“

Редакција
Порталот „А1он“ добил шестминутна снимка од разговор прикачена на мрежата „Јутјуб“ со најава за ликвидација на премиерот Зоран Заев и неговата фамилија. Наводно на снимката,...
Македонија

На Кежаровски нема да му се суди за „Ликвидација“ поради застареност на делото

Редакција
На новинарот Томислав Кежаровски нема да му се суди за случајот „Ликвидација“, поради застарување на кривичното дело. Судењето запира и за поранешниот истражен судија Валентин...
Бизнис

Фондот за иновации демантира дека се доделени пари на фирми пред ликвидација

Редакција
Фондот за иновации и технолошки развој ги отфрли како невистинити денешните обвинувања од ВМРО-ДПМНЕ дека биле доделени средства на фирми кои се во постапка на...