еМагазин

Tag : Коби Брајант

Спорт

Ѓоковиќ на „Австралија опен“ со солзи во очите зборуваше за неговиот голем пријател Коби Брајант

Редакција
Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше голем пријател со кошаркарската легенда Коби Брајант, па во чест на него, на Австралија опен се појави облечен во тренерка...
Спорт ТОП СТОРИИ

Империјата на големата легенда: Колку беше богат Коби Брајант?

Редакција
Наследството на Коби Брајант се протега надвор од неговото време на кошаркарскиот терен. Тој беше познат и во деловниот свет како нов производител на брендови,...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Најдобрите 50. натпревари на единствениот Коби Брајант

Редакција
Светот и спортската јавност се уште не можат да поверуваат дека еден од најголемите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант заедно со неговата ќерка загинаа...
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Легендарниот Коби Брајант и ќерка му загинаа во хеликоптерска несреќа

Редакција
Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња и поранешна НБА ѕвезда, Коби Брајант (41), го загуби животот во хеликоптерска несреќа. Брајант и уште осум лица...