еМагазин

Tag : НБА

Спорт ТОП СТОРИИ

Империјата на големата легенда: Колку беше богат Коби Брајант?

Редакција
Наследството на Коби Брајант се протега надвор од неговото време на кошаркарскиот терен. Тој беше познат и во деловниот свет како нов производител на брендови,...
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Легендарниот Коби Брајант и ќерка му загинаа во хеликоптерска несреќа

Редакција
Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња и поранешна НБА ѕвезда, Коби Брајант (41), го загуби животот во хеликоптерска несреќа. Брајант и уште осум лица...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Пајдушко оро се играше на НБА натпревар во Вашингтон

Редакција
Познатото македонско Пајдушко оро се играше на полувремето на НБА натпреварот меѓу Вашингтон Визардс и Кливленд Кавалирс во Капител уан арената во Вашинтон. Изведбата беше...