еМагазин

Tag : Коцевски

Македонија

Градоначалникот на Велес и неговото семејство негативни на коронавирусот

Редакција
Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, кој пред неколку дена соопшти дека е во изолација, бидеќи неговата сопруга прегледувала дел од заболените со коронавирусот во градов,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) „Изгубени во преводот“: Велешкиот градоначалник Аце Коцевски бараше македонски јазик на прес-конференција со министерот Арбер Адеми

Редакција
Велешкиот градоначалник Аце Коцевски се закани дека ќе ја напушти денешната заедничка прес-конференција со министерот за образование и наука Арбер Адеми, бидејќи не бил обезбеден...