еМагазин

Tag : коледари

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Бадник – предвестие за Божик

Редакција
Бадник е денот пред Божик. Празник пред празникот. Најава на празникот. Очекување на Христовото раѓање. Првите весници на празникот се децата коледари. А весник или...
ЖИВОТ

(Фото) Бадниково утро: Се подготвивте ли за коледарите

Редакција
Децата коледари утре, во раните утрински часови на Бадник ќе го навестат даоаѓањето на големиот христијански празник Рождеството Христово – Божик. Со коледарски песни ќе ги...