еМагазин

Tag : Колинда

Македонија

(Фото) Колинда и Радев во прв ред со Трамп и Меркел, Иванов во вториот ред на одбележување на стогодишнината од крајот на Првата светска војна

Редакција
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на покана на францускиот претседател  Емануел Макрон, денеска во Париз присуствуваше на церемонијата по повод одбележувањето на стогодишнината од...
Забава

(ВИДЕО) Колинда му подари на Путин персонализиран дрес на Хрватска

Редакција
Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, која ќе остане запаметена по нејзините „настапи“ на Светското фудбалско првенство во Русија неодамна имаше официјална средба со својот...