еМагазин

Tag : корона виурс

Балкан

Поради зголемениот број на заразени од корона вирусот, се одложуваат молитвите, литиите и другите собири на СПЦ во Црна Гора

Редакција
Епископскиот совет на Српската православна црква во Црна Гора денеска ја информира јавноста дека поради епидемиолошката состојба во земјата се одложуваат сите молитви, литии и...
Свет ТОП СТОРИИ

СЗО: Првите резултати за лек против корона вирусот ќе ги имаме за две недели

Редакција
Светската здравствена организација (СЗО) во рок од две недели ги очекува првите резултати од клиничките испитувања на лекови кои би можеле да бидат ефикасни во...