еМагазин

Tag : Костовски

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Во Собрание спречена тепачка меѓу Апасиев и Костовски од СДСМ

Редакција
Во Собранието синоќа беше избегнат инцидент, откако пратениците Димитар Апасиев од Левица и Мартин Костовски од СДСМ почнаа да се туркаат во салата, а за...
Македонија

Ѕвонко Костовски: Во УБК се фабрикуваа докази за судска наредба при апсењето на Соња Верушевска

Редакција
Сведокот Ѕвонко Костовски на денешното рочиште во Кривичниот суд за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) рече дека во 2011 година на барање на Горан Грујевски...
Македонија

Судење за „Таргет-Тврдина“: Вториот „свиркач“ Костовски објасни како масовно се прислушувало

Редакција
Системот за следење на комуникациите Верин функционирал со таргети маркирани на барање на соодветни оддели во УБК, како на пример таргет СДСМ, албански партии, оперативни...