еМагазин

Tag : курир

Македонија

Новинари на Курир и Лидер спречени да известуваат од настан на кој присуствуваше премиерот

Редакција
За време на денешниот настан во кругот на фабриката „Пекабеско” во Скопје каде беше присутен премиерот Димитар Ковачевски, новинарите Љупче Златев и Предраг Кукиќ биле...
Македонија ТОП СТОРИИ

Русковска: Кај починат курир во фиока откриени 1.500 платни налози за прекршоци и казни

Редакција
Обвинителката Вилма Русковска на гостувањето во емисијата „Стадион“ на Канал 77 откри случај со недоставување на платни налози. Русковска информираше дека пред некој ден од...