еМагазин

Tag : малигни заболувања

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) „Златен септември“, месец за поддршка на децата со малигни заболувања: Годишно во земјава се откриваат 35-40 нови случаи

Редакција
Во чест на сите деца кои се борат со малигни заболувања, денеска на Градскиот плоштад во Скопје се одржа настан во организација на Универзитетската клиника...
Бизнис

Триглав Осигурување воведува осигурување на малигни заболувања

Редакција
Триглав Осигурување, денес, на Светскиот ден за борба против ракот, воведува нов производ на пазарот, осигурување на малигни заболувања. Ова покритие е дел од пакетот...