еМагазин

Tag : Малинка Ристевска – Јорданова

Македонија ТОП СТОРИИ

Смислена стратегија е отворањето на бугарските клубови со провокативни имиња, вели Малинка Ристевска-Јорданова

Редакција
Малинка Ристевска-Јорданова од Институтот за европска политика во вестите на „Сител“ изјави дека отворањето на бугарските клубови со провокативни имиња е смислена стратегија. „Отворањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Малинка Ристевска-Јорданова: Пратениците Македонци беа надгласани, опасен преседан, подржан од ЕУ

Редакција
Малинка Ристевска-Јорданова, член на Управниот одбор на Институтот за европска политика (ЕПИ) и еден од најдобрите познавачи на процесот на евроинтеграции во Македонија, на Твитер...
Македонија ТОП СТОРИИ

Малинка Ристевска Јорданова: Собранието усвои заклучоци во кои нема ни збор за промената на Уставот, Протоколот и едностраните изјави

Редакција
По усвојувањето на заклучоците за „францускиот предлог“ од страна на Собранието, на Фејсбук реагираше Малинка Ристевска Јорданова, член на Управниот одбор на Иститутот за европска...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Малинка Ристевска Јорданова за „францускиот предлог“: Не треба да остане не

Редакција
Ви го пренесуваме ставот на Малинка Ристевска Јорданова за respublica.edu.mk. Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ристевска – Јорданова за францускиот предлог: Прекинување на ветотото или бугаризација до недоглед?

Редакција
Ви го пренесуваме ставот на Малинка Ристевска – Јорданова, член на Управниот одбор на Институтот за европска политика – Скопје, даден за агенцијата Мета. Најчесто...