еМагазин

Tag : мандарини

Забава

(Видео+фото) Запознајте ја Кристина – најпопуларната продавачка на мандарини во Хрватска

Редакција
Се чека на ред. Речиси сите купувачи се мажи, а за паркирање на автомобил се бара место повеќе. Штандот со неретвански мандарини се наоѓа покрај...
ЖИВОТ

АХВ: Мандарините од Турција се безбедни за јадење

Редакција
Како контакт точка на Системот за брзо предупредување за храна и храна за исхрана на животни (РАССФ) на Европската унија, Агенцијата за храна и ветеринарство...