еМагазин

Tag : марковиќ

Македонија ТОП СТОРИИ

Црногорскиот премиер Марковиќ: Македонија требаше да се грижи да не побегне Груевски

Редакција
Црногорскиот премиер Душко Марковиќ изјави дека обврска на Македонија, а не на Црна Гора, била да се грижи да не побегне нејзиниот поранешен премиер Никола...