еМагазин

Tag : Министерство за труд

Македонија

По повод Денот на независноста, 9 септември е неработен ден за сите граѓани

Никола Осило
Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија 8 септември 2019 година (недела), Денот на независноста, односно 9...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за труд вработува 15 државни службеници, плата до 25.023 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 15 државни службеници во Министерство за труд и социјална политика. Се бараат кандидати за советници, референти и помлади соработници. Платите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за труд вработува 10 лица, плата до 28.303 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 10 државни службеници во Министерството за труд и социјална политика. Се бараат кандидати за следните работни места:...