еМагазин

Tag : мртво

Локално ТОП СТОРИИ

12-годишно дете од селото Лера донесено мртво во болница

Редакција
На 13.03.2023 во СВР Битола било пријавено дека на 12.03.2023 околу 21.30 часот во Клиничка болница Битола од неговите родители било донесен починат 12-годишник од...
Локално ТОП СТОРИИ

Беживотно тело на исчезнато 16-годишно момче најдено во реката Пена кај Бањиче 

Редакција
Утрово е најдено безживотно тело на 16 годишно лице во реката Пена кај месноста Бањиче. По пријавувањето во полиција, почнат е увид од претставници на...
Локално

Момче од Битола пронајдено мртво во својот дом

Редакција
Секторот за внатрешни работи-Битола информира дека битолчанец на 21-годишна возраст е пронајден мртов во својот дом. Станува збор за С. Б. (21 г.) од Битола,...