еМагазин

Tag : пена

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мајка си е мајка: Видео од мечка која скока во Пена кај Бродец за да си го спаси мечето, хит на социјалните мрежи

Редакција
Видео од мечка која скока во реката Пена кај Бродец на Шар Планина за да си го спаси мечето е хит на социјалните мрежи. Видео...
Македонија ТОП СТОРИИ

17-годишна девојка осомничена за убиство на момчето кое беше најдено мртво во реката Пена

Редакција
Седумнаесетгодишна девојка е осомничена за убиство на 16-годишиното момче, кое вчера наутро беше најдено мртво во реката Пена кај месноста Бањиче близу Тетово. По увидот...
Локално ТОП СТОРИИ

Беживотно тело на исчезнато 16-годишно момче најдено во реката Пена кај Бањиче 

Редакција
Утрово е најдено безживотно тело на 16 годишно лице во реката Пена кај месноста Бањиче. По пријавувањето во полиција, почнат е увид од претставници на...
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија во Тетово: Шестгодишно дете се удави во Пена

Редакција
Шестгодишно дете денеска се удави во реката Пена во населбата Деребој во Тетово. Според првичните информации, детето најверојатно се лизнало и паднало, во надојдените води...
Локално ТОП СТОРИИ

(ФОТО) Пена тече од фонтаните во центарот на Струмица

Редакција
Фонтаните долж булеварот „Маршал Тито“ во Струмица утрово осамнаа наполнети со пена. Засега не се познати сторителите, а од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека во фонтаните...