еМагазин

Tag : народи

Македонија ТОП СТОРИИ

Во Преамбулата на Уставот се предлага да се додадат уште шест народи

Редакција
Работната група на Министерството за правда на вчерашната седница ја усвои Предлог-иницијативата за потребата од измени на Уставот со насоки за изменување и дополнување на...
ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

Георгиевски предаде дел од оградата на српското Собрание која беше сочувана во вилата Биљана во Охрид

Редакција
Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски и делагација од Северна Македонија денеска со претседателот на српското собрание Ивица Дачиќ извршија примопредавање на дел од железната ограда...