еМагазин

Tag : Наумов

Македонија ТОП СТОРИИ

Насер Селмани: Изборот на Чадиковски за претседател на ЗНМ е легитимен, губитничка група блиска до СДСМ спори

Редакција
За вчерашниот избор на нов претседател на Здружението на новинари на Република Македонија (ЗНМ) на својот Фејсбук профил се огласи сега веќе поранешниот претседател, Насер...
Македонија

Младен Чадиковски и Столе Наумов во трката за претседател на ЗНМ

Редакција
До Здружението на новинари на Македонија пристигнати се две кандидатури за претседател на здружението. Кандидатури имаат поднесено Младен Чадиковски и Стојанче Наумов. Чадиковски, како што...