еМагазин

Tag : насер селмани

Македонија ТОП СТОРИИ

Насер Селмани: Изборот на Чадиковски за претседател на ЗНМ е легитимен, губитничка група блиска до СДСМ спори

Редакција
За вчерашниот избор на нов претседател на Здружението на новинари на Република Македонија (ЗНМ) на својот Фејсбук профил се огласи сега веќе поранешниот претседател, Насер...
Македонија ТОП СТОРИИ

Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари на Македонија

Редакција
Главниот и одговорен уредник на телевизијата 24, новинарот Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари на Република Македонија (ЗНМ). Тој го победи противкандидатот,...