еМагазин

Tag : независна пратеничка група

Македонија

Независна пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Силјановска ги прифаќа предностите од Договорот од Преспа

Редакција
Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува поддршката на Жозеф Дол, првиот човек на Европската народна партија (ЕНП) за кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, информираат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поднесени 7 амандмани на уставните измени – од независната пратеничка група, Алијансата на Албанците, Беса и Мухамед Зекири

Редакција
До Собранието на Република Македонија во законскиот рок пристигнале седум амандмани на предлог-амандманите на Уставот и тоа два од Алијанса на Албанците, еден од Беса,...